Nu har jag kommit hem från plåtningen. Det var riktigt bra tempo på allt då vi bara hade en viss tid på oss innan lokalen skulle användas. Men det var bra för det gick snabbt och alla jobbade effektivt. Vi höll bara på i fyra timmar vilket är extremt kort tid för en plåtning och ändå hade vi hela fem modeller. Eller snarare fyra tjejmodeller och Alex
Temat på plåtningen var djs och musik så jag ville ha en kille som inte såg ut som den typiska modellkillen. Fick lite DJ inspo till plåtningen från Antoine!
Jag ville ha någon som var lite av en slacker men ändå kreddig, så jag övertalade Alex att ställa upp. Alex passade perfekt med sitt skägg och långa hår i tofs.
Jag fixar till det sista på modellernas hår. Jag ville att alla skulle ha platt hår och mittbena, otippat?
Alla skulle ha sotade ögon, matt och blek hy och transparenta läppar. Men jag ville att en utav dem skulle sticka ut lite extra med gotiska läppar och extrema lösögonfransar.
Jag dirigerade modellerna dem skulle posa.
Hela tio kassar med kläder hade jag plockat ihop!
De flesta skorna hade jag lånat från Steve Madden, sjukt snygga!
Hade på mig min nya Mickey Mouse tshirt från Vero Moda och kjol från H&M. Till det skinnpajen från Topshop och lackloafers från MarZio.
Fotografen Anders in action!
Ellen och Måns tar en paus..
Min Antoine ♥ kom förbi!
Vilket gjorde mig jätteglad, så gulligt att han kom förbi. Efter plåtning åkte vi hem och hade chillkväll.
Nina kom också förbi, knäppte massa bilder och spanade in kläderna jag valt ut
kul! det blir skitsnygga bilder det d
L
vad kul det verkar!
Fina bilder men ser att du missbrukat lite brunutansol =)
Ett jobb som ditt skulle man g
Gulligt med dig och Antoine
vilket roligt jobb!
s
En av modellerna har en knallrosa kjol, var komemr den fr